1. Koszulka
  Anti Dread - Generacja śmierci (męska)60.00
 2. Koszulka
  Alians - Egzystencjalna Reźnia, cover CD (damska)35.0019.99
  Koszulka w kolorze czarnym z dwukolorowym nadrukiem. Gramatura 185 g. Poza zadrukiem z przodu koszulka posiada nadruk na rękawku....
 3. Koszulka
  Konrad Pawicki & Band - Zły 237.0019.99
  Koszulka w kolorze czarnym z dwukolorowym nadrukiem. Gramatura 185 g. Poza zadrukiem z przodu koszulka posiada nadruk na rękawku....
 4. JOKE FERAJNA
  XXI wiek30.00
  JOKE FERAJNA to przemysko-żurawicka hybryda łącząca ze sobą punkowe zespoły Życie i Zdrajca oraz młodzieżową orkiestrę dętą w Żurawicy koło Przemyśla, która zadebiutowała na scenie zimą 2008 roku wykonując swój pierwszy koncert na żywo przy trzaskającym..
 5. Koszulka
  One Love Jamaica (damska)37.00

Winylowe nowości Anteny Krzyku.

2015-11-13

Wytwórnia Antena Krzyku poleca swoje nowe wydawnictwa winylowe, które ujrzały światło dzienne w ostatnim okresie. Po wydanych w listopadzie albumach Starych Singers, Something Like Elvis oraz The Feral Trees kolejnymi pozycjami w katalogu winylowym Anteny Krzyku są krążki zespołów CALM THE FIRE, INPALUMBIA oraz THE STUBS.
Poniżej prezentujemy krótkie opisy najnowszych wydawnictw oraz przypominamy poprzednie premiery Anteny Krzyku zapraszając do naszych sklepów. Przypominamy jednocześnie, że zamówienia z sklepów www.jimmyjazz.pl oraz www.winylbox.pl mogą być wysyłane w jednej przesyłce i w ramach jednego kosztu wysyłki.

- INPALUMBIA - "Still Undone" (LP + MP3)
Inpalumbia to niemiecki zespół powstały w 1990 roku w Monachium. Wykonywał ambitną i urozmaiconą aranżacyjnie i rytmicznie odmianę tej muzyki, wykorzystując m.in, szeroką paletę instrumentów dętych i nawiązując do rocka awangardowego, nowej fali i brzmień odrobiny gotyku. W poetyckich tekstach Bücherla pojawiały się nawiązania do germańskiej mitologii i książek Heimito von Doderera. Po nagraniu dwóch płyt zespół rozwiązał się w 1999 by reaktywować się w 2014.
Inpalumbia kilkakrotnie odwiedziła Polskę grając m.in. u boku Alice Donut.

- THE STUBS - "The Stubs" (LP)
Stubs, za sprawą licznych koncertów i festiwali zdobył już w Polsce sporą popularność. Grupa działa od roku 201 swoją muzykę nazywając niskobudżetowym rock'n'rollem co, na dobrą sprawę dobrze odzwierciedla rzeczywistość.
Dotychczasowy dorobek płytowy The Stubs to albumy: "The Stubs" (2011, Antena Krzyku), "Second Suicide" (2013, Instant Classic), "Social Death By Rock 'N' Roll" (2014, Instant Classic) oraz EP "Kill Yourself" (2012, Instant Classic).
Pierwszy raz na winylu ukazuje się ich debiutancki krążek.

- CALM THE FIRE - "Doomed From The Start" (LP)
Calm The Fireto hardcore punkowa grupa z Trójmiasta, która istnieje nieprzerwanie od 2003 roku. Ich muzykę najłatwiej określić mianem hardcore punk, w której słychać ogromne wpływy szwedzkiego metalu spod znaku Entombed czy Dismember oraz nowoczesnej odmiany d-beatu.


Poprzednie premiery Anteny Krzyku:

- STARZY SINGERS - "Ombreola" (2LP + CD) - Pierwsza płyta zespołu, nagrana w 1996 i wydana pierwotnie w 1997 przez Złotą Skałę. Zdecydowanie jedno z wydawnictw które najbardziej namieszały w ówczesnej scenie niezależnej. Okrzknięci "polskim Mudhoney", niekiedy też przyrównywani do Butthole Surfers - a tak naprawdę po prostu Starzy Singers, być może i ukradkiem stali się jakością samą w sobie. W porównaniu z innymi płytami zespołu ta obfituje w nawiązania do punk-rocka (i znowu, być może niechcący). Z perspektywy czasu płyta wydaje się być zapisem jakiejś chwili - być może najlepszej w historii grupy, choć garbatej. Nie musieli bowiem jeszcze się tyle wysilać żeby pokazać że nie umieją grać. Absurdalne teksty Seszela są z pewnością najświeższe na tej płycie, trudno nie przejąć się tragedią podmiotu lirycznego wywrzaskującego w turbogarażowym "O'Losie" swe znamienne "Nikt mnie nie kocha! Nikt mnie nie rysuje! Jestem sam! O losie!". Kakofoniczne "Expandor" czy "Sonya Braga" zdają się na tle bardziej piosenkowych piosenek z tej przybrudzonej, acz piosenkowej płyty lepiej zdawać egzamin czasu - nie, nie jest tak że reszta oblewa, ściąga przez ramię i w rezultacie wszystkie utwory z tej płyty składają się na całkiem niezła średnią klasową. Czyli po prostu fajna płyta.

- SOMETHING LIKE ELVIS - "Shape" (CD + LP) - Wznowienie płyty z 1999 roku. Shape to drugi album zespołu, który stanowi kontynuację kierunku obranego na debiucie “Personal Vertigo”. Noise z domieszką psychodelii i charakterystycznym atrybutem w postaci rzadko widywanego na scenie rockowej akordeonu. “Shape” dosłownie poraża na płaszczyźnie brzmienia, gdy niespokojne partie akordeonu i wokale przebijają się przez ścianę gitarowego jazgotu. Charakterystyczny styl zespołu ukształtował sie w pełni na tym albumie.
Reedycja z 2015 roku to niewątpliwa grakta dla kolekcjonerów, gdyż została wytłoczona na białym winylu, całość uzupełnia CD z pełnym materiałem płyty w cyfrowej wersji.

- THE FERAL TREES - "The Feral Trees" (LP + CD) - Pomysł współpracy nad projektem The Feral Trees pojawił się wiosną 2014 roku, kiedy Grzegorz Napora, Moriah Woods, Dawid Ryski oraz Mariusz Antas zdecydowali się połączyć siły alternatywnego, akustycznego folku i mrocznego, metalowego brzmienia wynikającego z ich zainteresowań.


Zapraszamy do sklepu. Pełna oferta ---> ANTENY KRZYKU

pixel